NOVINKY

Zde naleznete přehled novinek

Certifikovaný výcvik v občanském vzdělávání pro udržitelný rozvoj

Jedním z kapverdských problémů je nezodpovědnost a nedostatečné vzdělání v péči o vlastní rodinu. Bohužel se tak občas stává, že zejména mladí muži opouští své rodiny a odmítají se jakkoli podílet na výchově vlastních dětí.

Slavnostní otevření nového sídla

 

Dne 4.listopadu jsme na Kapverdách za přítomnosti Carlo Silva (Prezident městské rady Santa Cruz) a Filomena Gonçalves (Ministryně pro předsednictví rady ministrů a parlamentních záležitostí) slavnostně otevřeli nové sídlo naší nadace. Pevně věříme, že otevření nové pobočky zásadním způsobem zefektivní naší práci a že se místo stanem přístavem pro ty, kteří se nacházejí v těžké životní situaci a potřebují pomoci.

Přidáno 4.11.2021

Nové dresy pro dívčí fotbalový klub

  

Sport je pro děti důležitý. Již léta podporujeme na Kapverdách místní forbalový klub, rozhodli jsme se proto dívkám udělat radost a přivezli jsme jim nové dresy. Byly nadšené. Doufáme, že dresy dívkám pomohou k více sportovním úspěchům.Přidáno 1.10.2021
 

 

 

Pomoc kapverdskému zdravotnictví

  

Již dlouhodobě podporujeme kapverdské zdravotnictví. Na začátku pandemie jsme na Kapverdy přivezli plicní ventilátor, roušky, rukavice a další zdravotnické pomůcky. A v pomoci pokračujeme...

Včera jsme poliklinice v Santa Cruz darovali desinfekci, vitamíny, ozonizér a další zdravotnický materiál. Věříme, že dary zde najdou své uplatnění a pomůžou těm, co to potřebují.

Chtěli bychom také poděkovat našim podporovatelům a partnerům. Bez Vás by naše pomoc byla o hodně skromnější. Děkujeme.Přidáno 25.9.2021
 

 

 

Spolupráce s paní Partyšovou

 

Vážení přátelé Naděje Cabo Verde, S radostí Vám oznamujeme, že známá moderátorka Gabriela Partyšová se stala ambasadorkou našeho projektu „DŮM SNŮ“. Cílem projektu je v letošním roce umožnit alespoň 100 kapverdským rodinám přístup k důstojnému bydlení.

Přidáno 18.2.2020

 

 

 

Naděje Cabo Verde

Zdravím všechny přátele Naděje Cabo Verde s přáním pevného zdraví, síly a trpělivosti!

V Kapverdské republice žije mnoho dětí v extrémní chudobě, jsou zranitelné a ohrožené řadou faktorů, které jim brání prožívat šťastné dětství. Sama jsem na Kapverdách vyrůstala a nejhorší pro mě bylo vidět malé děti, plné nápadů a ideálů, které nemají možnost jít si za svými sny.

V současnosti bydlím již několik let v České republice, kde jsem dostala možnost vystudovat vysokou školu a začít podnikat. Nikdy jsem však nezapomněla na svůj původ a cítím se zavázaná pomáhat lidem, kteří procházejí stejnými obtížemi jako kdysi já.

Budeme velice vděční za jakýkoliv příspěvek na náš transparentní účet Nadačního fondu Naděje Cabo Verde: 5592552329/0800. Tyto peníze využijeme na zajištění lepší budoucnosti.

Pokud máte zájem se připojit k pomoci Kapverdám buď individuálně nebo jako firma, která tyto produkty dodává, prosím kontaktujte nás přes e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,

VELMI DĚKUJI všem, kteří v těchto těžkých chvílích dokáží myslet na druhé a pomáhat bližním. Přeji všem hodně zdraví.

Pro více informací se prosím neváhejte ozvat na moje tel. číslo +420 736 446 317 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mónica Sofia

 

Sbírka Naděje Cabo Verde

Ahoj přátelé, následovníci a podporovatelé Naděje Cabo Verde. Doufám, že se těšíte dobrému zdraví a pozitivní energii. Jak víte, každý rok připravujeme dárky a pozornosti pro potřebné rodiny na Kapverdách, a proto zde oznamuji, že jsme zahájili oficiální sbírku panenek, oblečení, hraček, plyšáků, školních pomůcek, trvanlivého jídla (jako jsou například těstoviny nebo dětská výživa), kosmetických přípravků, hygienických potřeb, atd. Pokud máte zájem přispět našim dětem, ať už novými nebo použitými věcmi v dobrém stavu, kontaktujte nás prosím jakýmkoliv způsobem: na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., via SMS, přes messenger nebo v komentářích na FB. Určitě najdeme způsob, jak věci předat. Rádi bychom sbírku odeslali na konci listopadu 2020. Ještě jednou velmi děkuji za podporu Naděje Cabo Verde. Moc si toho vážíme!

Přidáno dne 8.10.2020

 

Dětské sady lahví a dudlíků

Dětské sady lahví a dudlíků byly doručeny. Darovala Monica Sofia, předsedkyně Nadace Naděje Kapverdy, ve prospěch jejího cílového publika. Dodávka byla provedena 15. září 2020, koordinátorkou, Dr. Fátima Gonçalves. Upřímné poděkování patří Dr. Fátima Gonçalves za ochotu podpořit Naděje Cabo Verde ???. Máme v úmyslu distribuovat další dětské sady lahví a dudlíků, potřebným lidem na Kapverdách. Kontaktujte nás. MOC VÁM DĚKUJI

Přidáno dne 7.10.2020

 

Ponožkoboty pro děti na Kapverdách

Kamarád Jaromír Smetana nám daroval ponožkoboty pro děti na Kapverdách. Jsou velmi pohodlné a kvalitní. Ponožkoboty jsou výborné obzvlášť pro děti, které chodí do školy pěšky bosé i několik kilometrů. Jsme Jaromírovi nesmírně vděční za jeho laskavost pro Naději Cabo Verde a přejeme mu v životě hodně zdraví a štěstí. Vážíme si jeho lásky a podpory potřebným.

Přidáno dne 3.10.2020