NOVINKY

Mějte přehled o novinkách a speciálních nabídkách v naší restauraci.

Charitativní galavečer úspěšně za námi

Ve středu 15. 5. 2019 proběhl v paláci Žofín vůbec první charitativní galavečer nesoucí název Naděje Cabo Verde, který pořádala krásná kapverdská modelka Mónica Sofia. Galavečer se nesl v duchu podat pomocnou ruku dětem žijících v chudobných podmínkách v afrických Kapverdách a zajistit pro ně lepší podmínky v získání vzdělání a naději tak na lepší budoucnost. Snahou bylo vybrat potřebné finanční prostředky pro nákup autobusů, jenž by děti do škol svážel, neboť některé jsou nucené denně ujít i přes 20 km, aby se do škol dostaly.

Na transparentní účet bylo zatím vybráno krásných 350 tisíc korun. I když galavečer je za námi, projekt sám o sobě ještě neskončil a je stále možnost jej finančně podpořit na transparentním účtu 5592552329/0800 ǀ IBAN: CZ09 0800 0000 0055 9255 2329 ǀ BIG/SWIFT: GIBACZPX.

 

Naděje Cabo Verde

Zdravím všechny přátele Naděje Cabo Verde s přáním pevného zdraví, síly a trpělivosti!

Nejprve bych ráda poděkovala všem příznivcům, kteří nás z dobré vůle podpořili v projektu školních autobusů. Vozidla se již nacházejí na Kapverdách, avšak předání bude možné až se otevřou hranice a pomine aktuální nouzový stav.

Pandemie koronaviru COVID-19 bohužel zakotvila i na našich Kapverdských ostrovech. Ještě před měsícem jsme měli nákazu pod kontrolou. Ostrov Boavista hlásí 55 nakažených, ale z původních 5 hlášených pacientů na ostrově Santiago, ač to není právě turistická destinace, se tento počet během posledních dnů zvýšil na 120 nakažených. Celkově tedy 200 pozitivně testovaných. Předpokládá se, že situace se bude nadále zhoršovat vzhledem k tomu, že nákaza se již rozšířila do hlavního města a způsobuje vážné následky.

Špatnou informací pro nás je zejména to, že mezi nakaženými jsou i lékaři a zdravotní personál, který musí pracovat bez ochranných prostředků. Potřebujeme neprodleně nakoupit a zaslat tamním lékařům účinné respirátory FFP-2 a FFP-3. Také za tímto účelem sháníme lékařské a domácí roušky, dezinfekční gel, dětské plenky, dětskou výživu, dámské hygienické potřeby, atd. Tento materiál pošleme nejzranitelnějším kapverdským rodinám, které velmi trpí negativním dopadem Covidu-19.

Budeme velice vděční za jakýkoliv příspěvek na náš transparentní účet Nadačního fondu Naděje Cabo Verde: 5592552329/0800. Tyto peníze využijeme na zajištění ochranných pomůcek.

Pokud máte zájem se připojit k pomoci Kapverdám buď individuálně nebo jako firma, která tyto produkty dodává, prosím kontaktujte nás přes e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., budeme Vám velmi vděční za Vaši štědrost.

VELMI DĚKUJI všem, kteří v těchto těžkých chvílích dokáží myslet na druhé a pomáhat bližním. Přeji všem hodně zdraví.

Pro více informací se prosím neváhejte ozvat na moje tel. číslo +420 736 446 317 nebo na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Charitativní galavečer úspěšně za námi

Vánoční setkání partnerů Nadační fond Naděje Cabo Verde 7.12. v Le Palais Art bylo prvním momentem, kdy jsme se mohli zastavit a vydechnout, protože naše mise byla splněná. Byl to večírek na oslavu ukončení té dlouhé a náročné cesty k získání 3 autobusů pro usnadnění cesty dětí do školy. Velkorysý sponzor, pan Bahn v tento večer předával už jen symbolicky šek na částku 600.000,-Kč, bez které by tento projekt nedopadl dobře. Vděčná a hrdá, že se vše podařilo, bych chtěla vzkázat dětem a mladým lidem na Kapverdských ostrovech, že nejsou sami a jejich osud není lidem lhostejný. Díky velkorysým a štědrým sponzorům je jejich život o trochu snazší.