Informace o projektu

„Nikdo přece nerozsvítí světlo a nepřikryje nádobou ani je nedá pod postel, ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli světlo. Nic není skrytého, co jednou nebude zjeveno, a nic utajeného, co by se nepoznalo a nevyšlo najevo.“ Lk 8:16-18

Vážené paní, vážení pánové,

V Kapverdské republice žije mnoho dětí v extrémní chudobě, jsou zranitelné a ohrožené řadou faktorů, které jim brání prožívat šťastné dětství. Děti potřebují ochranu, podporu a péči, aby vyrůstaly v bezpečí, byly zdravé a aby jim bylo poskytnuto potřebné vzdělání a mohly plně využít svůj potenciál. Nadační fond Naděje Cabo Verde pracuje s lokálními organizacemi, vládními zastupiteli, firmami a jednotlivci, abychom společně vytvořili bezpečné prostředí za účelem zajištění vzdělání a nadějnější budoucnosti těchto dětí.

Sama jsem na Kapverdách vyrůstala, v malé vesničce jménem Achada Bel Bel, kde rodiny bydlí v příbytcích o několika metrech čtverečních, vaří na klestí a nosí vodu ze studně. Nejhorší pro mě bylo vidět malé děti, plné nápadů a ideálů, které nemají možnost jít si za svou budoucností a svými sny.

Bydlím několik let v České republice, kde také studuji na vysoké škole, pracuji jako modelka a mám malý internetový obchod. Mohu říci, že na někoho, kdo vyrůstal v Africe ve velmi komplikovaných podmínkách, jsem měla štěstí a vnímám sama sebe jako úspěšnou v tom co dělám.

Dnes se cítím velice zavázaná k tomu, abych pomohla dětem a lidem z mé země, které procházejí stejnými obtížemi a jsou v podobné situaci, v jaké jsem kdysi také byla. Skrze můj Nadační fond Naděje Cabo Verde jsem v roce 2018 získala 10.000 € a pomohla založit šest center pro mladistvé a vybavit je výpočetní technikou, televizí a internetem.

Když jsem byla letos v létě v Kapverdách, uvědomila jsem si, že většina dětí chodí denně bez doprovodu rodičů do školy a zpět více než 20 km. Mnoho z nich kvůli tomu studium přeruší a nedostudují, některé děti mají kvůli tomu i zdravotní problémy .

Proto připravuji charitativní gala večer s názvem „Naděje Cabo Verde“ v Praze dne 15. 5. 2019 v paláci Žofín, abych získala finanční podporu pro nákup tří autobusů, které by tyto děti rozvážely do škol. Ve velkém sále se bude odehrávat hlavní program a v postranní hale bude probíhat po celou dobu akce přehlídka výtvarných děl originálního kapverdského malíře Heldera Cardoso , jehož díla budou i na prodej. V průběhu hlavního programu vystoupí například mezzosopranistka Edita Randová, kapverdská popová hvězda Ledjemea, jazzový mág Rumeu di Lurdis atd. Můžete se těšit také na fashion show s modely Ateliéru Moravec, Michaela Kováčika, Anny Tejklové, Gianni di Leo, Werso a dalších. V rámci módních přehlídek se představí přední české a slovenské top modelky a miss. Potvrzena je účast několika předních osobností, mezi kterými je také první dáma Kapverd, známí čeští politici, umělci a zástupci showbusinessu.

Samozřejmostí je i excelentní catering zajišťovaný partnerskou organizací Zátiší Catering Group, a.s.

Ráda bych věděla, jestli byste projekt nechtěli podpořit. Jakákoliv podpora je velmi vítaná, protože to děti na Kapverdách opravdu potřebují, a i drobná pomoc pro ně hodně znamená. Pomoci můžete přispěním jakékoliv částky na transparentní účet 5592552329/0800, nebo se můžete stát oficiálním sponzorem. Pro nabídku pro oficiální sponzory prosím konzultujte druhou stranu tohoto dokumentu. Nabídka pro sponzory ZDE.

Více o činnosti Naděje Cabo Verde najdete na našem Facebook či Instagramu.

STŘÍPKY Z CHARITATIVNÍHO GALAVEČERA

Naděje Cabo Verde

15. 5. 2019 Palác Žofín

GALERIE

Informace o projektu

„Nikdo přece nerozsvítí světlo a nepřikryje nádobou ani je nedá pod postel, ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli světlo. Nic není skrytého, co jednou nebude zjeveno, a nic utajeného, co by se nepoznalo a nevyšlo najevo.“ Lk 8:16-18

Číst dál


Nový projekt 25,- Kč

Pomozte mi pomáhat dětem, které opravdu naši podporu nezbytně potřebují. I malá finanční podpora může mnoho změnit, 25,- Kč pro řadu dětí a rodin znamená nesmírně hodně.

Číst dál

Informace o projektu

Co mě vedlo k tomu, abych galavečer uspořádala

Hlavním cílem akce je získat finance na pořízení minimálně tří autobusů pro rozvoz dětí do škol.

Číst dál

Informace o projektu