NOVINKY

Zde naleznete přehled novinek

Certifikovaný výcvik v občanském vzdělávání pro udržitelný rozvoj

Jedním z kapverdských problémů je nezodpovědnost a nedostatečné vzdělání v péči o vlastní rodinu. Bohužel se tak občas stává, že zejména mladí muži opouští své rodiny a odmítají se jakkoli podílet na výchově vlastních dětí.


Tento nepříznivý trend přináší celou řadu dalších ekonomických a sociálních problémů. V nadačním fondu Naděje Cabo Verde se snažíme problémy řešit komplexně a zaměřit se na příčiny, proto jsme předevčírem uspořádali první „Certifikovaný výcvik v občanském vzdělávání pro udržitelný rozvoj“. Kurz probíhá pod vedením profesora Antonia Pinta v prostorách naší nadace v Pedra Badejo a jeho hlavním cílem je naučit mladé rodiče správně pečovat o své ratolesti a být zodpovědný vůči své rodině.


Kurz je součástí našeho projektu „Naděje vzdělává“, na kterým spolupracujeme s místními a zahraničními renomovanými experty z různých oborů. Právě oni předávají své znalosti a zkušenosti těm, kteří to nejvíce potřebují. Kapverďany učíme řemeslům, umění, podnikání, ale i občanským a rodinným hodnotám.


Chcete-li se na projektu podílet, budeme Vám vděčni za jakoukoli částku, kterou nám věnujete na náš transparentní účet. Děkujeme, že nám umožňujete pomáhat tam, kde je to potřeba.

DSC7657
DSC7655
DSC7649
DSC7651
DSC7648
DSC7645
DSC7640
DSC7633
DSC7626
DSC7620