Certifikovaný výcvik v občanském vzdělávání pro udržitelný rozvoj

Jedním z kapverdských problémů je nezodpovědnost a nedostatečné vzdělání v péči o vlastní rodinu. Bohužel se tak občas stává, že zejména mladí muži opouští své rodiny a odmítají se jakkoli podílet na výchově vlastních dětí.


Tento nepříznivý trend přináší celou řadu dalších ekonomických a sociálních problémů. V nadačním fondu Naděje Cabo Verde se snažíme problémy řešit komplexně a zaměřit se na příčiny, proto jsme předevčírem uspořádali první „Certifikovaný výcvik v občanském vzdělávání pro udržitelný rozvoj“. Kurz probíhá pod vedením profesora Antonia Pinta v prostorách naší nadace v Pedra Badejo a jeho hlavním cílem je naučit mladé rodiče správně pečovat o své ratolesti a být zodpovědný vůči své rodině.


Kurz je součástí našeho projektu „Naděje vzdělává“, na kterým spolupracujeme s místními a zahraničními renomovanými experty z různých oborů. Právě oni předávají své znalosti a zkušenosti těm, kteří to nejvíce potřebují. Kapverďany učíme řemeslům, umění, podnikání, ale i občanským a rodinným hodnotám.


Chcete-li se na projektu podílet, budeme Vám vděčni za jakoukoli částku, kterou nám věnujete na náš transparentní účet. Děkujeme, že nám umožňujete pomáhat tam, kde je to potřeba.

Share: